Dům kultury Koruna

Hálkova 105
Hořice
50801

Hořice JazzNights 2017

Jazzový festival Hořice JazzNights 2017 je minulostí, v nejbližších dnech se dočkáte fotografií z letošního velmi vydařeného ročníku. Pomalu již začínáme připravovat ročník příští a těšíme s Vámi všemi na další setkání.

 • Na letošním ročníku Hořice JazzNights 2017 hráli:
 •  
 • Čtvrtek 2.11.2017:
 • Peter Lipa 
 •  
 • Pátek 3.11.2017:
 • Old Stars liberecký dixieland
 • Hot Sisters
 • MUH - Roberto Magris & František Uhlíř & Jaromír Helešic
 • Impuls
 • Mladý Týnišťský Big Band 
 •  
 • Sobota 4.11.2017:
 • Hoochie Coochie Band
 • Ondřej Kabrna Hammond Trio
 • Erich "Boboš" Procházka & Marek Wolf
 • Laco Deczi & Jazz Cellula
 • St. Johnny

 

Peter Lipa

je zpěvák, skladatel, hudební organizátor, moderátor, manažer jazzového hudebního života, dlouholetý dramaturg a promotér předního evropského jazzového festivalu Bratislavské jazzové dni. V letech 1981-1987 Peter Lipa zpíval v Blues Bandu Luboše Andršta. Po celou svou bohatou kariéru patří mezi nejlepší evropské jazzové zpěváky.

Výsledek obrázku pro peter lipa

The MUH Trio – Roberto Magris & František Uhlíř & Jaromír Helešic

Jedinečný jazzový zážitek nabídne The Trio MUH, které tvoří vynikající italský pianista Roberto Magris, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic. Program tria je sestaven z vlastních skladeb Roberta Magrise a Františka Uhlíře a amerických standardů.

Výsledek obrázku pro muh magris uhlíř

Hoochie Coochie Band

Kdo hledá ten ten pravý bluesový odvaz, zcela jistě ho najde u této brněnské skupiny, založené v roce 1995, účastníka mnohých festivalů jak u nás, tak v Rakousku, Švýcarsku, Německu a Itálii.

Výsledek obrázku pro hoochie coochie band

Laco Déczi & Jazz Celula

Od svého vstupu na profesionální hudební scénu před více než padesáti lety byl Laco Deczi jejím enfant terrible a punc výjimečnosti mu zůstal dodnes. Už tehdy směřoval jinam než takřka všichni, kteří v tehdejším Československu hráli jazz. Navzdory převládajícímu trendu intelektuálního, téměř akademicky ukázněného west coast jazzu, byly už Decziho amatérské bratislavské skupiny oddány explozivnímu hard bopu z opačného pobřeží Ameriky a on sám vyznával kult jeho tragicky zesnulého génia Clifforda Browna. Se svou skupinou Jazz Cellula a po emigraci s její americkou podobou Celula New York dokázal poselství Brownovy trubky spojit do působivé symbiózy s elektrickou jazzrockou fúzí Milese Davise, v jejímž duchu se odvíjí Decziho hudba až do současnosti.

Výsledek obrázku pro laco deczi

Old Stars Liberecký dixieland

je jednou z nejstarších (ne-li tou úplně nejstarší) tuzemských kapel, ve které stále účinkují někteří její zakládající členové. Od roku 1958, kam historie kapely sahá, již uplynulo mnoho let naplněných  tradiční hudbou neworleánských jazzmenů a my jsme rádi, že letos vystoupí i na našem jazzovém festivalu.

Impuls

Programově na jazzrockovou syntézu zaměřenou skupinu IMPULS založili na podzim roku 1973 klávesista Pavel Kostiuk, trumpetista Michal Gera, kytarista Zdeněk Fišer a bubeník Jaromír Helešic. Nikomu z nich tehdy ještě nebylo ani třicet let, přesto se rychle zařadili mezi přední interprety tohoto aktuálního proudu jazzové hudby. Po dlouhém období skupina obnovila svoji činnost a my si ji budeme moci poslechnout i na letošních Jazznights.

http://g.denik.cz/1/f4/jazzrock_denik-630.jpg

Ondřej Kabrna Hammond Trio

Ondřej Kabrna vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, kde studoval jazzový klavír u prof. Jiřího Růžičky, a kde v současné době vyučuje hudební teorii a jazzové piano. Mimo jiné věnuje svůj čas hraní na Hammond B-3 a harmoniku. Je členem Kvartetu Jany Koubkové, Latin Wave, Bohemia Big Band, Ruchadze Band, Praha Session Orchestra, VB Jazz Quartet a dalších seskupení
Repertoár kapely se skládá z původních skladeb plus několik melodií skladatelů jako González Rubalcaba, Wayne Shorter, Paquito deRivera, Kenny Garett, Michel Camilo, Ruben Gonzales a další …už léta patří k předním osobnostem českého jazzu.

Výsledek obrázku pro ondřej kabrna hammond trio

St. Johnny

je jediná kapela v ČR hrající jump-blues 50tých let. St. JOHNNY (Stehlík Jan, 1975, Plzeň) založil kapelu v roce 2005, inspirován svými cestami po USA. Jeho syrový pěvecký projev, stylová hra na kytaru a záliba ve starých aparátech jsou zárukou autentického bluesového zvuku jeho kapely.

Výsledek obrázku pro st. johnny

Hot Sisters

je originální dívčí vokální trio, zaměřené na swing. Nebojí se zabloudit do více než sto   let starých vod, či vás okouzlit První Republikou, zároveň ale dokáže jít s dobou a zakomponovat do své hudby moderní prvky jako např. beatbox nebo udělat vtipný, do swingu laděný cover světových hitů. Hot Sisters vás zkrátka nenechají chladnými ! V jejich repertoiru se objevují převážně vlastní aranže evergreenů a mnoho autorských skladeb s velice vtipnými českými texty, které dívky čerpají od své babičky Věry Chrbolkové, dcery významného swingového pianisty Antonína Kudrny. Toto generační spojení vytváří zábavu pro všechny věkové skupiny a dokáže pobavit jak na čaji o páté, tak i na pozdní taneční zábavě. HOT SISTERS jsou živým důkazem toho, že swing stále žije.

http://hotsisters-music.com/wp-content/uploads/2016/11/cropped-DSC_6866a.jpg

Mladý Týnišťský Big Band

Mladý týnišťský big band je orchestr složený převážně z žáků a absolventů Základní umělecké školy v Týništi nad Orlicí. Pod vedením kapelníka Pavla Plašila se z malé dixielandové kapely během své více než dvacetileté historie rozrostl na plnohodnotný big band. Repertoár orchestru tvoří hlavně jazzové a swingové standardy.Více zde: http://www.mtbb.cz/

Výsledek obrázku pro mladý týnišťský big band

Erich „Boboš“ Procházka & Marek Wolf

Erich Boboš Procházka je vyhledávaný slovenský hráč na foukací harmoniku. Vedle bluesových kapel (sám stál například v čele skupiny Boboš & The Frozen Dozen) hostoval na nahrávkách a koncertech rockových, country i folkových interpretů. Svůj netradiční styl hry na harmoniku vysvětluje slovy: „Inspirovali mě spíše saxofonisté jako John Coltrane nebo houslisté. Tím pádem se moje harmonika vyvinula jinam.“ Ve spojení s kytaristou Markem Wolfem se Procházka představuje jako zpěvák zastřeného hlasu a vypravěč silných příběhů v angličtině. „Vycházíme z bluesových rytmů a ty jsou nejlépe interpretovatelné právě anglicky,“ říká Wolf.

Výsledek obrázku pro Erich "Boboš" Procházka & Marek Wolf