Hudební spolek DALIBOR, Lázeňský a náladový orchestr

Hudební spolek, založený v roce 1881 v Hořicích v Podkrkonoší, dostal vlastenecké jméno Dalibor. Při svém vzniku čítal 31 nadšených hudebníků, odhodlaných šířit lásku k hudbě a hudební osvětu na českém venkově. Spolek uspořádal řadu koncertů, spolupracoval se zpěváckými spolky a divadelními ochotníky. V kronice Dalibora jsou zachována jména umělců, kteří přijali nabídku k hostování: Maria Srbová, Jan Malát, Karel Kovařovic, bratři Ondříčkové, Jan Kubelík, Jaroslav Malina. Nejslavnější se stal tzv. Dvořákův koncert, v roce 1892, na němž Mistr osobně účinkoval se svými kolegy z konzervatoře.

V současné době má orchestr 25 členů, s nástrojovým obsazením smyčců, dřevěných nástrojů, žesťů a bicích nástrojů. Nepostradatelnými členy spolku jsou zpěvačka a zpěvák. V repertoáru, který je s každou sezónou obnoven a doplněn, jsou uváděny většinou všeobecně známé a populární skladby klasiků, melodie z operet , filmů a muzikálů, skladby pro sólové nástroje, písničky z programů dechových hudeb, ale i oblast jazzu, svingu a soudobé populární hudby. Umělecké vedení přizpůsobuje program podle aktuální situace i podle přání pořadatele. Hudební spolek nabízí své koncertování v sálech i venku pořadatelům tradičních oslav, sjezdů rodáků, lázeňských koncertů, letních slavností.

Pro svá vystoupení požaduje přípojku elektrického síťového rozvodu, večer osvětlení, cca 20 ks židlí a přiměřený prostor a přístřešek při hraní venku.

Soubor používá vlastní ozvučení.

Hudební soubor vystupuje v období : září až prosinec / duben až červen.

Cena za jedno vystoupení v trvání 2 hodiny s přestávkou 15 minut (případně 1 hodina 45 minut bez přestávky) je Kč 2000,- bez dopravy.

Doprava souboru je účtována na základě dohody s pořadatelem.

 

Kontakt: Jan Bílek, dirigent hudebního spolku Dalibor

Tel. 722 816 086 E-mail: jenabilek @ seznam.cz

Hořice 508 01, Jiráskova 1418

 

Kulturní dům KORUNA, Hálkova 105, 508 01 Hořice