Dům kultury Koruna

Hálkova 105
Hořice
50801

Představujeme účastníky letošního JazzNightu - Petr Beneš Quartet

Pianista, skladatel, aranžér. Petr Beneš je všestranný umělec oblíbený na české i světové jazzové scéně. Po spolupráci s proslulými umělci, od Bobbyho Watsona, Randyho Breckera, Vince Mendozy č George Mraze, se rozhodl založit vlastní projekt. Nechme však promluvit samotného leadera skupiny :

„Nad založením vlastní skupiny jsem přemýšlel poměrně dlouhou dobu, kdy jsem se prezentoval především jako sideman. Velkou inspirací k tomuto kroku mi byla nečekaná výhra Jazzové kompozice roku v soutěži OSA ve spolupráci s Bohemia JazzFestem v roce 2011. Tou skladbou se stala “Waiting for Art” ze stejnojmenného CD, které vzniklo ze spolupráce s Českým národním symfonickým orchestrem.

První koncert seskupení Petr Beneš Quartet proběhl v srpnu roku 2013. Vzhledem k tomu, že ve skladbě shledávám ideální prostředek k seberealizaci v hudbě, repertoárem kapely jsou výhradně mé vlastní kompozice. Ty vznikaly většinou souběžně se studiem jazzové interpretace na JAMU v Brně a HAMU v Praze.“

V dubnu roku 2016 vychází debutové CD pod názvem “PBQ + 1” ve složení Ondřej Štveráček - tenorsaxofon, Tomáš Baroš - kontrabas, Marek Urbánek - bicí a Petr Beneš - piano / Fender Rhodes. Na desce hostuje Miroslav Hloucal na trumpetu a doplňuje tak ono “+1” v názvu CD.

V říjnu roku 2019 kapela vydává druhé CD ve složení Cyrille Oswald - tenorsaxofon, Petr Dvorský - kontrabas, Marek Urbánek - bicí a Petr Beneš - piano / Fender Rhodes. Hostem na desce bude opět Miroslav Hloucal na trumpetu.

Vystoupení skupiny Petr Beneš Quartet si nenechte ujít v 1.11. v rámci pátečního programu letošního festivalu Hořice JazzNights 2019.