Dům kultury Koruna

Hálkova 105
Hořice
50801

Vážení diváci,

17.9. vás všechny zvu na nevšední cestovatelskou přednášku Severní Korea očima Milana Bureše.

Cestovatel Milan Bureš se již skoro dvacet let vydává na dobrodružné výpravy do netradičních a leckdy nebezpečných koutů země. Jako student pracoval v Sovětském svazu, procestoval Indočínu, učaroval mu Vietnam, Severní a Jižní Korea, Dálný východ a v neposlední řadě si splnil cíl, že navštívil všech 15 států bývalého Sovětského svazu včetně enklávy Kaliningrad.

Z cest a výprav postupně nashromáždil nepřeberné množství dokumentárních materiálů. Vyhýbá se místům, která jsou turisticky hodně navštěvovaná a o kterých si informace můžete snadno dohledat. Zajímá ho zejména život prostých lidí, jak žijí, jaké mají problémy, čím se zabývají, jejich tradiční zvyky a samozřejmě i kuchyně. O nejzajímavějších zážitcích a poznáních, která nikde nevyčtete a o kterých vám málokdo bude vyprávět, se s vámi rozhodl podělit v poutavých besedách doprovázených promítáním fotografií.

"Mozek je jenom sval, který se musí cvičit."

Publikuje články, spolupracuje s rozhlasem, pořádá besedy… Mimo přednášek, s nimiž jezdí po celé republice, dopisuje i knihu o zážitcích z Vietnamu a v nejbližší době se ji chystá vydat.

Turistika a objevování však není jedinou náplní a zájmem tohoto muže. Je to také velký znalec a podporovatel hudby, kterou má rád a také se jí aktivně věnuje. Chvíle klidu pak stráví nad knihou a nad šachovnicí, nebo se věnuje svým včelám.

Severní Korea očima Milana Bureše

Korea_555x493
sál hořické radnice 17.9.2019 v 19.30
vstupné 100,- Kč