Klub přátel hudby 2023 - 2024

 

Vážení diváci, program další sezóny Klubu přátel hudby je připraven.

Legitimace v pokladně DK Koruna od 19.6.2023, cena 500,- Kč !!!

Stávajícím předplatitelům rezervujeme legitimace do 12.9.2023.

Všechny začátky v 19.00 h. vyjma koncertu prvního, který začíná v 19.30 h. !!!

A kdo u nás letos a příští rok vystoupí ?

 

CHANSON TRIO COU COU

sál radnice 11.10.2023 v 19.30 

Na skok do Paříže s šanson Trio Coucou

Když se sejdou tři skvělí muzikanti a k tomu výtečně zpívající milovnice šansonů, tak vznikne jedinečná hudební formace: Trio CouCou. Zlehka vás na svých vystoupeních pak přenesou do kouzelného světa pařížských ulic minulého století, romantických nábřeží, věhlasných vináren i vykřičených kabaretů. Každá píseň je naplněna vášní i špetkou humoru, což činí hudební zážitek nezapomenutelným.


Základem koncertního repertoáru kapely je originální autorská tvorba, spojující prvky klasické hudby, šansonu a jazzu. Hudební prostor pak vyvažují vlastní aranže známých i méně známých francouzských šansonů a evergreenů, kdy se v osobité interpretaci vzdává hold nesmrtelným legendám, jako jsou Édith Piaf nebo Jacques Brel.

Koncerty slovem provází šarmantní zpěvačka Radka Rubešová. Jak autorské skladby, tak i vlastní aranže pocházejí z pera kapelníka Martina Kudrny. Ten také mistrně ovládá hru na piano a akordeon. Trio CouCou doplňují vynikající houslista Zdeněk Häckl a senzační kontrabasista Petr Pavíček.

 

 

GÉNIOVÉ SVĚTOVÉ HUDBY - Jiří Pazour

sál radnice 15.11.2023 v 19.00 

Uměleckou činnost Jiřího Pazoura je možno shrnout do tří oblastí - kompoziční, koncertní a pedagogické. Jako skladatel se věnuje tvorbě orchestrálních, komorních i sólových skladeb. Jeho kompozice jsou pravidelně vysílány Českým rozhlasem, vydávány na zvukových nosičích a jsou na pravidelném repertoáru špičkových českých i zahraničních sólistů a souborů. V roce 2011 získal 1. cenu ve skladatelské soutěži Tribuna komorní písně Plzeň 2011 za písňový cyklus pro soprán a klavír na texty lidové poezie "Zatmělo se mně slunečko". V roce 2015 zazněla na koncertu pořádaném agenturou Chamber Soloist of Detroit ve First Presbyterian Church of Farmington v americké premiéře jeho skladba "Probuzení perel" zkomponovaná pro housle, lesní roh a klavír. Sólová koncertní činnost Jiřího Pazoura je zaměřena převážně na klavírní improvizaci. "Večery klavírní improvizace Jiřího Pazoura" si získávají svojí dynamikou, spontánností a rozmanitostí velkou popularitu jak doma, tak i v zahraničí.

Kromě České republiky vystupoval také v Německu, Polsku, na Slovensku, ve Francii, v Anglii, v Holandsku, ve Švýcarsku, na Maltě, v Řecku, v Západní Austrálii, v USA, v Kanadě, v Jižní Koreji a v Japonsku.

 

 

CIMBÁLOVÁ MUZIKA MAJERÁN

sál radnice 21.02.2024 v 19.00 

Cimbálová muzika Majerán pochází z jihomoravského Blanska.

Jako správná cimbálovka hraje hlavně na svatbách a různých oslavách, a to lidové písničky z Moravy, Čech i Slovenska. Základní sestavu muziky tvoří Blanka Šenkýřová - housle (prim), Pavel Dočekal - viola (kontr), Petr Klíma - cimbál a Vojtěch Janespál - kontrabas.

 

 

MATYÁŠ NOVÁK

sál radnice 13.03.2024 v 19.00 

Matyáš Novák začal hrát na klavír v pěti letech. Je absolventem Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové a Konzervatoře Pardubice ve třídě prof. Jitky Fowler Fraňkové. V současné době studuje na Hudební akademii múzických umění ve třídě prof. Ivana Klánského. Zároveň je absolventem věhlasné klavírní akademie Incontri col Maestro v italské Imole ve třídě prof. Borise Petrushanského.

Matyáš je vítězem mnoha národních a mezinárodních soutěží. Mj. je absolutním vítězem Mezinárodní soutěže mladých hudebníků Concertino Praga (2015) v kategorii duo, držitelem Grand Prix na soutěži Evangelia Tjiarri v kyperské Larnace (2015), absolutním vítězem Soutěžní přehlídky konzervatoří a hudebních gymnázií (2016), vítězem Jenö Takács Klavierwettbewerb (2016), vítězem Bradshaw & Buono International Piano Competition (2017).

V roce 2018 získal 2. cenu a Steinway Prize na Mezinárodní soutěži Edvarda Griega v norském Bergenu, v roce 2022 se stal jedním z deseti semifinalistů Mezinárodní soutěže Franze Liszta v Utrechtu, zároveň obdržel diplom finalisty na soutěži Paloma O´Shea Santander International Piano Competition ve španělském Santanderu.

Matyáš koncertuje doma i v zahraničí, se svými recitály se představil v mnoha zemích Evropy, v Thajsku a v USA. V letech 2015 a 2016 absolvoval dvě úspěšná koncertní turné po Číně. V roce 2017 debutoval v newyorské Carnegie Hall. V témže roce vydal debutové CD s cyklem F. Liszta: Léta putování: Rok první: Švýcarsko a se stal jedním ze tří hudebníků, kteří obdrželi CME International Performing Arts Grant, ocenění, které uděluje Center for Musical Excellence v New Jersey. V roce 2021 vyšlo pod hlavičkou Nimbus Alliance jeho CD s koncerty W. A. Mozarta, které nahrál společně s Wihanovým kvartetem.

Jako sólista vystoupil s Filharmonií Brno, Janáčkovou filharmonií Ostrava, Pražským komorním orchestrem, Komorní filharmonií Pardubice, komorním orchestrem Quattro, Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně, Orchestra da Camera di Imola, s Filharmonií Hradec Králové, se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Janáčkovým komorním orchestrem, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Bergenskou filharmonií a Orchestrem španělského rozhlasu a televize RTVE

 

 

PÍSNĚ BRITSKÝCH OSTROVŮ - Věra Klásková

sál radnice 17.04.2024 v 19.00 

prémiový koncert KPH

Věra Klásková je česká překladatelka, textařka, zpěvačka, hudební skladatelka, klavíristka a kytaristka.

Vystudovala v Praze Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a Konzervatoř Jaroslava Ježka. Pracuje jako překladatelka z angličtiny, věnuje se převážně beletrii a duchovní literatuře, překládá díla klasických anglosaských autorů jako je William Saroyan, Martin Amis, John Katzenbach, Charles Whiting, Martin Pöppel, Dan Millman a další. Spolupracovala také na několika deskách Kapitána Kida.

Působí rovněž jako zpěvačka, klavíristka a kytaristka. Interpretuje písně a tradicionály Britských ostrovů, zejména irské balady. Působí také jako skladatelka a textařka. K několika jejím písním složil hudbu nebo napsal text Karel Tampier (bývalý člen skupiny Bobři) – např. Mé srdce je v horách, Do ráje cesta.
 

 

Změna programu vyhrazena !!!

 

KLUB PŘÁTEL HUDBY - STAŇTE SE I VY JEHO ČLENEM !!!

  • Legitimace člena Klubu přátel hudby stojí 500,- Kč a platí na 4 koncerty + koncert prémiový.
  • Vstupné na jednotlivé koncerty je pro nečleny 150,- Kč

Změna titulů i termínů je vyhrazena, podrobnosti o jednotlivých koncertech sledujte na plakátech, nebo na www.dum-kultury-koruna.cz.

 

Sponzoři Klubu přátel hudby: